Cape Town, vin & safari: Gruppereise til Sør-Afrika høsten 2023
Bli med oss til spektakulære Sør-Afrika i 2023! Denne gruppereisen er fullspekket med spennende opplevelser: Fra pulserende byliv, vinsmaking i Franschhoek, flotte overnattingssteder og fantastiske strender – til løvesafari på savannen, pingviner på Kapp, tørre slettelandskap og imponerende fjelltopper. Denne reisen har alt!Høydepunkter
Vi i Berg-Hansen Jessheim inviterer til en spektakulær og innholdsrik gruppereise til Sør-Afrika 28. oktober – 7. november 2023. Grip muligheten til å oppleve høydepunkter som Cape Town, Franschhoek, St. Lucia, Amakhosi viltreservat, Gauteng og Soweto. Blant de inkluderte utfluktene finner vi blant annet Kapp det gode håp, Table Mountain, vinsmaking i Franschhoek, sanddyneskog og tropestrand i Cape Vidal, båttur på St. Lucia, og opptil fire safarier med mulighet for å se «The big five» (løve, elefant, neshorn, bøffel og leopard). Reiseleder fra Berg-Hansen Jessheim, alle overnattinger, et variert dagsprogram og de fleste måltider inngår i prisen. Denne reisen vil du ikke gå glipp av!
Innhold
- Dag 1-4 (28. – 31. oktober 2023): The PortsWood Hotel, Cape Town (3 netter)
- Dag 4-6 (31. oktober – 2. november 2023): Protea Hotel by Marriott, Franschhoek (2 netter)
- Dag 6-8 (2. – 4. november 2023): Elephant Lake Hotel, St. Lucia (2 netter)
- Dag 8-10 (4. – 6. november 2023): Amakhosi Safari Lodge, Amakhosi Private Game Reserve (2 netter)
- Dag 10-11 (6. – 7. november 2023): African Pride Irene Country Lodge Autograph Collection, Gauteng (1 natt)
Se detaljert dagsprogram nederst til høyre.
Pris per person i delt dobbeltrom
- Pris kr 29.400,- per person i delt dobbeltrom
- Eneromstillegg: kr 8.900,- per person.
Inkludert i prisen
- Alle transfers / transport
- Overnatting 10 netter:
- The PortsWood Hotel – 3 netter i standardrom
- Protea Hotel by Marriott, Franschhoek – 2 netter i standardrom
- Elephant Lake – 2 netter i standardrom
- Amkhosi – 2 netter i River Lodge
- Irene Country Lodge – 1 natt i standardrom
- Måltider:
- Frokost: Alle
- Lunsj: 7
- Middag: 4
- Tips til inkluderte måltider og for bagasjehåndtering
- Utflukter:
- Guidet tur Kapp det gode håp inkl. inngang til Boulders Beach og Kapp det gode håp + lunsj
- Guidet tur Cape Town inkl. Table Mountain og lunsj
- Guidet tur vinland inkl. 2 x vinsmaking og lunsj
- Guidet heldagstur til Cape Vidal inkl. lunsj
- Båttur på St. Lucia
- Safarier under oppholdet på Amakhosi (mulighet til 4)
- Guidet tur Soweto inkl. inngang Soweto: Mandelas hus og lunsj
- Norsk reiseleder fra Berg-Hansen Reisebureau Jessheim AS (ved minimum 20 påmeldte gjester)
Ikke inkludert i prisen
- Flybilletter for strekningene Norge – Cape Town, Cape Town – Durban og Johannesburg – Norge
- Tips
Kontakt oss
Ring oss på 63 94 27 80 eller send en epost til jessheim@berg-hansen.no for mer informasjon/bestilling. Du kan også bruke påmeldingsskjemaet (blå knapp merket «Meld deg på») for mer informasjon om reisen.
Overnatting

The PortsWood Hotel, Cape Town
Første bosted er PortsWood Hotel som ligger ved populære Waterfront. Herfra kan man spasere til alle fasiliteter på kveldstid, uten å være avhengig av transport. Dette er et firestjerners hotell med 103 rom – alle med bad, aircondition, TV, telefon, internett, vannkoker, safe og minibar. Hotellet har også svømmebasseng, gym, spa, restaurant og bar.
Protea Hotel by Marriott, Franschhoek
Andre overnattingssted på turen er Protea Hotel Franschhoek, et flott firestjerners hotell beliggende i selve landsbyen. Hotellet består av 30 rom som alle er med bad, aircondition, TV, telefon og minibar. Hotellet har også svømmebasseng, restaurant og bar.
Elephant Lake Hotel, St. Lucia
Elephant Lake Hotel ligger ved St. Lucia-elven som renner gjennom St. Lucia, Kwa Zulu Natal, ved iSimangaliso Wetland Park – Sør-Afrikas første UNESCO-verdensarvområde. Elephant Lake er et trestjerners hotell som ligger sentralt i sentrum av St. Lucia. Hotellet består av 58 rom, alle med bad, aircondition, vannkoker og TV. Det er tilgjengelig WIFI i resepsjonen og i restauranten.
Amakhosi Safari Lodge
AmaKhosi Safari Lodge ligger langs Mkuze River i KwaZulu-Natal. Her drar vi på leting etter The Big Five (elefant, løve, neshorn, bøffel og leopard). Fantastiske dyreopplevelser i femstjerners lodge og en helt unik safariopplevelse er garantert. Amakhosi tar imot barn i alle aldre og legger opp aktiviteter ut fra alder. Amakhosi har seks suiter hvor alle har egne bad med badekar, separat dusj og toalett, stue, aircondition og privat veranda med utsikt utover elven. På verandaen er det hammock og utendørs dusj. Her kan man nyte lydene av naturen, mens man ser dyrene som kommer ned til elven for å slukke tørsten.
African Pride Irene Country Lodge, Autograph Collection, Gauteng
Med utsikt over innsjøen ligger African Pride Irene Country Lodge, Autograph Collection - et luksuriøst, eksklusivt hotell med romslige, luksuriøse rom, god mat og spa. Lodgen ligger i en oase av fred og ro, men samtidig bare 45 minutter unna sentrum av Sør-Afrikas økonomiske hovedstad; Johannesburg. African Pride Irene Country Lodge ligger sentralt mellom Johannesburg og Pretoria, og en 40 minutters kjøretur fra O.R. Tambo internasjonale lufthavn.Cape Town, vin & safari: Gruppereise til Sør-Afrika høsten 2023
-
Pris per personFra kr 29.400,-
-
Reiselengde11 dager
-
Reisedato28. oktober 2023
-
Avreise fraPå forespørsel
-
Reiseleder fra Berg-Hansen Jessheim
-
Alle transfers
-
Overnatting (10 netter)
-
Frokost alle dager
-
Lunsj 7 dager
-
Middag 4 dager
-
Guidet tur til Kapp det gode håp
-
Guidet tur i Cape Town inkl. Table Mountain og lunsj
-
Guidet tur til Vinland inkl. 2 x vinsmaking og lunsj
-
Guidet heldagstur til Cape Vidal inkl. lunsj
-
Båttur på St. Lucia
-
Opptil 4 safarier (AmaKhosi)
-
Guidet tur Soweto + lunsj